Vogue Polska – Magazine Review

 

Czekałam na tą chwilę od lat. Kilka razy wyobrażałam sobie, że koło mnie leży Vogue Polska i robię dla Was przegląd. Marzyłam, marzyłam, aż się spełniło. Pamiętam jak w drugiej połowie ubiegłego roku doszły mnie słuchy, że w 2018 roku będzie polska edycja Vogue. Zamarłam z wrażenia, ale za chwilę się zaśmiałam i pomyślałam, że to żart pewnie. Internet został zalany faktami i plotkami. Nie wiedziałam, co jest prawdą, ale jedno było pewne, będzie Vogue. Przeżywałam to aż do dnia premiery magazynu, jakby to był mój magazyn, jakbym to ja była naczelną i  odpowiedzialną za wszystko. Z każdym rokiem jestem bardziej zaangażowana w prestiżowe magazyny o modzie i kulturze, dużo się uczę i zbieram doświadczenie.
Moja kolekcja Vogue jest bardzo duża, że na pamięć znam nawet rodzaj papieru większości z nich, czy okładka jest miękka czy sztywniejsza. Tutaj znajdziecie wpis z przed dwóch dni, a w nim kilka słów o Vogue. Dzisiaj zapraszam Was na przegląd, w którym wybrałam najciekawsze tematy warte uwagi.
Nie chcę pokazywać wszystkiego i nigdy tego nie robię, wiec w tym przypadku również pozostanę przy starej wersji przeglądu.

 

I have waited for this moment for years! Many times I dreamed about having a Polish Vogue and making a review for you. I’ve dreamed, dreamed and the dream become true. I remember when last year I’ve heard rumours about Vogue Poland – I thought it’s a joke! Web was full of gossips and facts at the same time. I wasn’t sure what’s true or not but one thing was sure – there will be a Polish Vogue. I couldn’t stop thinking about it up to the lunch day-just as it would be my magazine, like I’d be the editor-in-chief. Each year I am more involved into prestige fashion or cultural magazines. I learn a lot and gain expirience. My Vogue collection is humungous. I can tell the difference in paper, type of cover just by touching it.
Today I’d like to present you the most interesting topics. 

 

Na samym początku mamy list od Redaktora, w którym to wspomina dzień, kiedy po raz pierwszy trzymał w ręku Vogue. Dzień od którego wszystko się zaczęło.
Mamy zdjęcia oraz nazwiska całego zespołu oraz kto za co jest odpowiedzialny.

Right at the beginning we’ll find a letter from Editor-In-Chief in which he mentiones day when he held a Vogue for the first time in his life. The day it all started. We’ve got a picture of the whole team with names and positions.

 

Rozmowa z Aleksandrą Woroniecką szefową mody francuskiego vogue. Dowiedzie się o niej m.in tego gdzie się urodziła, studiowała, mieszkała i jak potoczyła się jej droga, że doszła właśnie do tego miejsca, w którym obecnie jest. poniżej dodałam dwa zdjęcia, które przedstawiają wywiad z nią do Vogue Paris, zaraz po tym jak została szefową mody oraz okładkę. Jest to numer z maja 2017 roku.

Interview with Aleksandra Woroniecka – Editor of Fashion section in French Vogue. You can read about where she was born, what did she study, where did she lived and how she made it to the top. Pictures below (it’s issue from May 2017)

 

Wiedzieliscie, że perfumy po latach zmieniają zapach? niektóre składniki wpływają na perfumy pozytywnie, ale co dokładnie ma wpływ na ich zmianę? m.in czas, powietrze, stężenie, ciepło, światło czy samo tworzywo opakowania perfum też ma wpływ na zapach. Dziś trwałość perfum obliczana jest na trzy lata.

Did you know that perfumes change it’s scent with years ? Some ingredients have a possitive influence on the perfume but what actually makes them smell different ? It’s time,air,congestion, heat, light and even the flask/container. Nowadays perfumes should last around 3 years.

 

Interesujący artykuł o projektancie, który nie szukał rozgłosu. Do dzisiaj nie wiadomo, czy to jest właśnie on na zdjęciach. Niesamowita historia oraz jego początki budowania marki. Pierwszy pokaz odbył się w namiocie na przedmieściach Paryża, a płaszcze powstały z toreb na pranie… Warto przeczytać!

An interesting article about a designer who did not look for fame. Till this day it’s not sure it’s him on the pictures. Incredible story of founding the brend. First fashion collection show was set in a tent in Paris.

 

Obszerny artykuł o samym Vogue, o historii, o okładkach, fotografach, modelkach i o wszystkim z czym się wiąże ten magazyn. Fakty, ciekawostki i różne rewolucje.

Extensive article about the Vogue itself. Hisotry, photographers, models, fun facts.

 

Tutaj mamy kawał dobrej i ciekawej roboty. Dwie kobiety rozmawiają m.in o tym jak zmieniła się moda i co miało wpływ na dzisiejszy styl. Historyczka i krytyczka sztuki Anda Rottenberg oraz projektantka mody z czasów PRL-u Barbara Hoff.

Here we’ve got an example of a really good job. Two women talk about how fashion has changed and what had an influence on today’s style. 

 

1 thought on “Vogue Polska – Magazine Review

  1. nie przepadam za tego typu gazetami. Jeśli chodzi o pierwsze polskie wydanie Vogue to szkoda, że zamiast przyciągnąć ludzi czymś naprawdę fajnym, to zdecydowali się na kontrowersyjną okładkę, dzięki czemu tyle było szumu i tak naprawdę wiele osób tylko przez to kupiło z ciekawości wydanie. Wiadomo.. o to też chodzi, żeby jak najwięcej egzemplarzy sprzedać, ale jednak niefajne odczucie pokazywać na okładce rzeczy, które dla wielu Polaków kojarzą się z komuną..

Komentarze są wyłączone.