Which magazine is best for me?

Fashion is not only about the fashion shows and latest trends but also people.

Jaki magazyn czytać?

 

Dzisiaj przychodzę do Was z innym rodzajem postu, niż zwykle.
Kilka razy zadano mi pytanie „Jaki magazyn będzie dla mnie najlepszy?” oraz spotkałam się z komentarzami pod moimi postami odnośnie jakiegoś przeglądu magazynu, że „[?] nigdy wcześniej nie czytałam tego magazynu, wydaje się interesujący. Ja czytam Glamour i Cosmopolitan”. Jak wiecie bądź nie wiecie magazyny zbieram od lat, a tak na poważnie, to odkąd przyjechałam do Anglii, ponieważ tutaj mam dostęp do takiej ilości, że czasami sama nie wiem za który mam się zabrać. Każdy magazyn jest inny i nawet każdy Vogue jest inny, ale najważniejsze to, to aby dobrze dobrać do siebie. Wiem, że teraz to brzmi, jakbym była stylistką mody i próbowała wam dobrać sukienkę do figury, ale jak mamy czytać, to konkrety a nie plotki czy zbędne dla nas informacje. Nie chcę tutaj nikogo szufladkować czy krytykować, że czyta coś innego niż ja. Każdy jest inny i interesuje się innymi rzeczami, dlatego powinniście kilka różnych gazet, magazynów, aby były idealnym odpowiednikiem np. książki czy biografii. Zanim doszłam do tego, co jest dla mnie najlepszym źródłem informacji, kupiłam i przeczytałam masę różnych gazet. Jak już kiedyś wam pisałam o mojej historii z magazynami, jak to się zaczęło (linka zostawiam wam TUTAJ), że bardzo się interesuję tym, jak jest tworzony magazyn, ile przy nim osób pracuje oraz co ma do przekazania. Miałam różne tytuły w rękach i nie każdy do mnie przemawia, to dość normalne, bo nie wszystko musi się nam podobać. Jeżeli chodzi o modę, to Vogue czy Harper’s Bazaar raczej spodoba się każdemu. Znajdziecie wywiady, artykuły i najnowsze trendy. Ludzie często się mnie pytają, co mnie interesuje w modzie i czemu nie piszę o najnowszych trendach, skoro interesuję się modą? Odpowiedz jest zawsze ta sama.
Moda to nie tylko pokazy mody i najnowsze kolekcje, ale też ludzie. To oni mnie najbardziej inspirują i interesują. Wszystko zaczyna się od osoby. I to jest najfajniejsze. Może też być odwrotnie.
Interesujecie się podróżami i czytacie magazyny z tym związane, ale ludzie kompletnie mogą was nie interesować, lecz to gdzie jadą, co zwiedzają i co jedzą. Jakie doświadczenia zdobywają, a nie to dlaczego interesują się podróżami i jaka historia się z tym wiąże.
Kolejna osoba może kochać Vogue, tak jak ja, ale za trendy jakie promuje czy zdjęcia z wybiegów, a nie za wywiady i artykuły.
Wiem, że za dużo nie pomogłam, ale nie mogę nikomu mówić, co ma czytać, ważne jest to, aby nie marnować pieniędzy, a zdobyć ciekawe informacje.
Magazyny są ciekawym zamiennikiem książek – nie musimy czytać kilkadziesiąt stron, żeby się dowiedzieć najważniejszych informacji o jakiejś marce czy osobie. Kocham również książki, ale do nich też podchodzę ostrożnie, bardzo przebieram i wybieram kilka dni, zanim kupię. Marnować czas na dwieście stron, to nie dla mnie.

Which magazine is best for me?

Today I’ll introduce you to a different kind of post than ususal.

I’ve been asked a few times „Which magazine is best for me?” and many times I’ve had a comment on my posts „I’ve never read that magazine but I find it interesting. I read Glamour and Cosmopolitan”.

As you may know I collect magazines for a fair few years now – since I came to UK. Mainly because I’ve got an access to as many magazines as I want. Each magazine is different and of course each Vogue is different but most important thing is to pick a magazine that will suit your needs. I know it may sound like I am a fashion stylist helping you out to choose an outfit but if we are to read we need to read valuable content and not gossip. For the record I’m not criticizing anyone for reading what they read. Everyone is different and have an interest in different things, that’s why you should read a few magazines so you can find those that suit you the most and could be an equivalent of a good book. Before I’ve found what is the best source of knowledge for me I’ve bought and read a massive amount of different magazines. I’ve made a post about it some time ago, how it all started and how exciting it was for me to know how the magazine is built, how many people are involved in it. Like I said I’ve had many of the magazines and of course many did not appeal to me as not everything is likeable.

When it comes to fashion Vogue and Harper’s Bazaar will appeal to everyone. You’ll find interviews, articles and latest trends in it. People often ask me what I find interesting in fashion and why I don’t write about latest trends since I’m into it? The answer is always the same.

Fashion is not only about the fashion shows and latest trends but also people. They interest and inspire me. It all starts with a person and that’s the best. It can be the exact opposite for you, you may find traveling and traveling magazines interesting and you may not find the people interesting but where they go and what they eat is a different story.

Some people may love Vogue like me but for trends and fashion show pics and not the interviews or articles.

I know I didn’t help you a lot but I can’t tell anyone what to read, important thing is not to waste money but gain interesting knowledge.

Magazines are fun substitute to books- you don’t have to read hundreds of pages. I do love books but I am very fussy with mine. Waste a time for couple hundred pages is not for me.