Inspirations January – March 2018

Inspirations Jannuary – March 2018

Jak sami widzicie powracam z kategorią, która pod koniec tamtego roku zniknęła z bloga. Jaki jest powód? Żaden, zwyczajnie zaprzestałam pisać tego typu posty, ale zatęskniłam. Na około mnie otacza mnie dużo ciekawych rzeczy o których powinnam mówić, pisać, czy polecać znajomym. Wcześniej mogliście czytać u mnie ulubieńców jak i inspiracje, aczkolwiek z inspiracjami nie powracam. Inspiracje składały się z kilku lub kilkunastu zdjęć z Instagrama, które uważałam że w jakiś sposób mnie inspirują.
Uważam, że nie ma sensu robić dwóch odrębnych postów, ponieważ wszystko co mnie inspiruje na zdjęciach –  udostępniam na moim Instagramie.
Mam nadzieję, że ucieszycie się z tej kategorii. Mam na celu pisać i pokazywać wszystko, co mnie urzekło, zainteresowało i sprawiło, że warto o tym napisać kilka słów.
Bez zbędnego długiego wstępu, zapraszam Was na ulubieńców trzech ostatnich miesięcy. Natomiast ulubieńców kwietnia spodziewajcie się na początku maja!

As you know I’m bringing back a category that disappeared from my blog in the end of last year. What was the reason ? No reason at all. I just stopped writing post of such content but I’ve missed them. There’s a lot of interesting things around me that I should write about or simply recommend to my friends. Before you could read about favourites or inspirations on my blog although I’m not bringing inspirations at the moment.

Insprations were made from a few pictures from Instagram that I was considering inspiring. In the end there is no point of that category as I do share that stuff on my Instagram anyway.

I hope you’ll be happy this category is back. I intend to write and show you all the things that captivated me, intrested and therefore made it worthy to write about it. In order to avoid overly long prelude I invite you to my favourites of last three months and April favourites will be ready for you in the beginning of May.

1. Franca: Chaos and Creation  (zwiastun) 

Jest to dokument o byłej Redaktor naczelnej włoskiego Vogue’a. Mówię w formie przeszłej, ponieważ Franca zmarła 22go grudnia 2016 roku na raka. Jest to niesamowicie ciekawy dokument, który przedstawia jej całe życie jako Naczela. Pomysł na taki film narodził się w głowie jej syna Francesco Carrozzini. Jeżeli lubicie modę, Vogue’a oraz ciekawi Was życie byłej Naczelnej, to koniecznie musicie obejrzeć. Na prawdę warto chociażby dla pięknych zdjęć i rewolucji włoskiego Vogue’a, którą wprowadziła właśnie sama Franca.

2. National Parks Adventure    (zwiastun) 

Jest to dokument o parkach narodowych Ameryki. Przepiękne kadry, ujęcia z drona oraz głosy natury – coś pięknego. Film jest zrobiony rewelacyjnie. Polecam go obejrzeć w wolny dzień wieczorem.

3. Vogue Polska  (link) 

14 lutego jest historycznym dniem w świecie mody oraz w Polsce. Na Świat wyszedł pierwszy numer polskiego Vogue’a. Wzbudził mnóstwo kontrowersji oraz pierwszą okładką podzielił społeczeństwo. W internecie są filmy i wpisy na temat okładki i na temat fotografa, który wykonał sesję naszym modelką. Niemniej jednak dla mnie był to wielki dzień i cieszę się niesamowicie, że do mojej kolekcji magazynów dołączył Vogue Polska! Jestem zadowolona z pierwszego, drugiego oraz aktualnego trzeciego numeru i polecam każdemu, kto oczywiście interesuje się modą, estetyką magazynu oraz ciekawią Was projektanci mody.

4.  Beata Pawlikowska  (link do strony)   (link do YT) 

Tutaj chciałabym Wam polecić kanał na YouTube prowadzony właśnie przez naszą podróżniczkę i autorkę wielu ciekawych książek o podróżach w najdalsze zakątki świata. Pani Beata codziennie dodaje filmy z różnych miejsc na świecie, aktualnie znajduje się w Zimbabwe i opowiada nam ciekawostki o tym miejscu oraz przybliża trochę historii. Oglądając jej filmy możecie się na prawdę bardzo dużo nauczyć o całym świecie czyli o zwierzętach które mieszkają w danym rejonie, o miejscach których wcześniej tylko słyszeliście, albo i nie oraz o tradycjach kulturowych i historii. Bardzo cenne lekcje!

5. Zabójstwo Versace: American Crime Story  (link)

Serial o zabójstwie Versace, który powinien obejrzeć każdy ze względu na historię tego zdarzenia oraz grę aktorską. Każdy odcinek, zwłaszcza czym dalej tym bardziej trzyma w napięciu oraz gra aktorska zabójcy naprawdę przeraża. Ma wszystko świetnie zaplanowane, a jeżeli działa spontanicznie, to wychodzi mu to naprawdę przerażająco. W filmach na pewno widzieliście rożnego rodzaju morderstwa, ale to w jaki sposób działa serialowy Andrew Cunanan uwierzcie mi – przeraża!
Role w serialu;

Darren Criss  – Andrew Cunanan
Edgar Ramirez – Gianni Versace
Penelope Cruz – Donatella Versace
Ricky Martin – Antonio D’Amico

Jak sami widzicie obsada jest na prawdę interesująca.

6. Mayer Magazine  (link)

Uwielbiam ten magazyn z uwagi na to, że jest to luksusowy magazyn, dwu języczny polsko-angielski i dostępny w Polsce – a głównie w moim rodzinnym mieście Szczecin. Dla mnie są to same plusy. Magazyn mam dzięki Redaktor Naczelnej Magdalenie Jarczak i bardzo jej za to dziękuję! Jeżeli będziecie mieli okazję przeczytać magazyn Mayer, to koniecznie to zróbcie. Fashion//Travel//Design, dla każdego coś się znajdzie.

7. Strona M2M.tv  (link)

Jeżeli nie macie Netflix’a, to jest to idealna strona dla Was pod warunkiem, że interesuje Was świat mody, czyli projektanci, modelki i dobra luksusowe. Znajdziecie tam przeróżne dokumenty, m.in. The September Issue.
Tyle razy miałam Wam powiedzieć o tej stronie i zawsze jakoś zapominałam. Warto przejrzeć, może znajdziecie coś dla siebie.