Happy B-day To me ! #23

image0-6 kopia.jpg-kk

image0-6kk

image0-6

W dniu urodzin, jak w sylwestra zastanawiamy się nad tym co zrobiliśmy dobrze, a co źle w ciągu roku oraz stawiamy sobie postanowienia.
Ja w tym roku zdecydowałam podsumować całe swoje życie od dnia, w którym zaczęłam być w pewnym sensie odpowiedzialna za swoje życie, aż do dzisiaj.
Na przestrzeni kilkunastu lat wydarzyło się bardzo dużo i zastanawiam się, co się stanie za kolejne 23 lata. Teraz się mówi, że moje pokolenie żyje krócej, nie wiem, może, oby nie. Ale niech wydarzy się jak najwięcej i nie mówię tu o samych dobrych, najlepszych chwilach, bo nie jestem wymagającą osobą (tylko sama do siebie jestem). Kiedyś mi było wszystko obojętne. Co będę w życiu robiła, kim będę, jakie języki będę znała, czy w ogóle będę miała jakieś pasje. „W życiu wszystko się zmienia, coś jest a później tego nie ma” jak w piosence, ale i w życiu tak samo, z biegiem czasu nasze plany się zmieniają, zanikają. Marzenia odchodzą na drugi plan, albo oddalają się, a z czasem o nich zapominamy. Później, powstają  kolejne plany, nowe cele. W życiu musimy wybierać, nawet Hollywoodzkie gwiazdy. Jedno zastępuje drugim i tak przemijają kolejne lata. Starzejemy się. Każda chwila zastanawiania się nad czymś zabiera nam kolejne minuty, godziny, tygodnie. Tracimy czas, który jest bardziej cenny niż złoto. Złoto wymienimy, sprzedamy, a czas? – Przecież nie wiesz ile go masz!
Jak najprościej podsumować swój rok lub kilka lat?
Nie potrzebujemy kartki i długopisu. Nie musimy mówić „Od 1-go stycznia zacznę”, „od następnego miesiąca zacznę” – nie! Każde postanowienie zacznijcie bez wyznaczania daty. Dlaczego się oszukujemy? Większość z nas nie potrafi samemu sobie dotrzymać słowa.
Dlatego, przestańmy się zastanawiać zbyt długo. „Boje się” używa chyba każdy z nas, a to jest dobry znak, bo tylko głupi się nie boi. Nie miejmy do siebie pretensji, że czegoś wcześniej nie zrobiliśmy. Postarajmy się to nadrobić, aby później nie mówić „nie zdążyłem”

Pozdrawiam i dziękuję serdecznie wszystkim za życzenia ;).