Dlaczego fajnie jest być kobietą? Post gościnny

DSC_0020k

W ramach blogerskiej akcji z okazji Dnia Kobiet, razem z innymi blogerkami wzięłam udział w wymianie postów. Dzisiaj u mnie możecie przeczytać post gościnny Zuzanny Kwiatkowskiej z bloga Pannakwiatkowska.com
Natomiast mój tekst możecie przeczytać u autorki bloga PrettyBusiness oraz zapraszam Was na wydarzenie na Facebooku, gdzie możecie się zapoznać z innymi tekstami pozostałych blogerek. U każdej z nas tematem przewodnim jest kobiecość, także zapraszam Was serdecznie i życzę Wam samych cudowności w tym szczególnym dniu!

Gosia Giza, bardzo dziękujemy za to, że stworzyłaś nam baner na tę szczególną okazję 🙂 link do portfolio Gosi znajdziecie tutaj

BANER

Dlaczego fajnie jest być kobietą?

 

Niesprawiedliwości ze strony losu, jakie dotykają nas, kobiety, każda z nas umiałaby wymienić w mgnieniu oka. Ból związany z miesiączką i porodem, wciąż często niższe płace od tych, które otrzymują mężczyźni na tym samym stanowisku, do tego ciągłe ocenianie tego, jak wyglądamy i czy spełniamy odpowiednie wzorce. Czy jednak kobiecość rzeczywiście ma same negatywne strony? Dziś postaram się Wam, Drogie Panie, przypomnieć o zaletach, jakie niesie za sobą bycie kobietą!

(Artykuł pisany z przymrużeniem oka, proszę podejść do niego z odpowiednim dystansem!)

1) Nasze niedoskonałości możemy ukryć pod makijażem.
Sińce pod oczami po nieprzespanej nocy, albo wielki pryszcz na środku czoła? Dla nas do żaden problem- wszystko jest do ukrycia przy pomocy odpowiednich kosmetyków. Mężczyźni nie mają tego szczęścia- przyłapani na stosowaniu makijażu musieliby nasłuchać się kilku niekoniecznie przyjemnych komentarzy.

2) Możemy wykonywać „męskie” zajęcia i wzbudzać tym podziw.
W przeciwieństwie do mężczyzn wykonujących zajęcia tradycyjnie uznawane za kobiece- lub, nie daj Boże, zajmujących się domem i dziećmi. Bo w końcu facet musi zarabiać i odnosić sukcesy zawodowe- my możemy w tym względzie liczyć na akceptację społeczną niezależnie od naszych wyborów.

3) Wiele możemy załatwić na swój urok osobisty.
Możecie się burzyć, że nie tędy droga, z czym ja zresztą ogólnie się zgadzam. Nie zmienia to jednak faktu, że panowie naprawdę potrafią stracić dla nas głowę i naginać się dla nas do zrobienia rzeczy, na które nigdy nie zgodziliby się mając przed sobą przedstawiciela własnej płci. Przyznajcie same- zdarza Wam się to wykorzystywać, prawda?

4) Możemy rozczulać się na widok małych dzieci i słodkich zwierzątek.
Niezależnie, czy mamy 15, czy 50 lat. Mężczyzna piszczący z zachwytu na widok szczeniaczka ma mniejsze szanse na zrozumienie…

5) Dzień Kobiet.
Niby jest Dzień Mężczyzny i Dzień Chłopaka, ale żaden z nich nie znalazł takiego miejsca w kulturze, jak nasze święto. Dlatego cieszmy się z niego i zróbmy dziś dla siebie coś dobrego!

Z najlepszymi życzeniami,

Pannakwiatkowska.com

1 thought on “Dlaczego fajnie jest być kobietą? Post gościnny

Komentarze są wyłączone.