Changes are good…

Blog Emilux

Zmiany są dobre.

W kolejnych postach zapraszam Was na coś nowego, ale nie do końca nowego.

 

Już kiedyś na tym blogu pojawiały się posty Lifestyle, ale blog zmienił się, ponieważ postawiłam tylko na kategorię Style – od dzisiaj zapraszam Was na regularne posty z kategorii Lifestyle! Nie ukrywam, że łatwo było trzymać się tylko przeglądów magazynów, ale na początku miesiąca byłam chora, leżałam w łóżku i tak zaczęłam sobie myśleć, że jednak bym coś zmieniła. Zastanawiałam się, co mogę zmienić. Lubię pisać dla siebie, ale lubię też pisać dla Was coś, co Was interesuje. Przeglądy Vogue czy Harper’s Bazaar bardzo się Wam podobają, bo widzę po statystykach oraz komentarzach.
Często mi piszecie, że pierwszy raz się spotykacie z tego typu postami i jest to coś naprawdę fajnego, ale wiem, że lubicie takie klasyczne posty z wyjazdów, o kosmetykach, nowościach czy inspiracjach i fajnych rzeczach danego miesiąca. To wszystko wcześniej się pojawiało, ale zrezygnowałam. Stwierdziłam, że za dużo tego dla Was, bo pomyślicie, że jak znajdziecie tutaj wszystko, to równocześnie nic tu nie znajdziecie. To nie prawda. Ograniczyłam się tylko do magazynów modowych, a z tyłu głowy miałam tyle ciekawych rzeczy dopowiedzenia. Wierzcie mi bądź nie, ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Pisząc ciągle posty o różnego rodzaju zagranicznych magazynach, dużo się o nich dowiedziałam i bardziej poznałam. Zrobiłam selekcję i podjęłam decyzję, że będą się pojawiały tylko te, które naprawdę są warte zakupu. Kilka razy pytałyście się mnie, jakie magazyny czytać, jakie są warte uwagi, z których można dowiedzieć się czegoś ciekawego, a z których czegoś się nauczyć. Taki post się pojawi. Opowiem o kilku ciekawych pozycjach i krótko je streszczę.

 

Posty, jakie będą się pojawiać

Długo się zastanawiając, doszłam do wniosku, że będzie to coś, co mnie interesuje. Żartowałam, nie musiałam się zastanawiać długo. Kocham podróże i dlatego dużo podróżuję. Nie jest to może cały świat, ale na pewno ciekawe miejsca, którymi warto się podzielić z innymi, a przy okazji może kogoś zainspiruję.
Bardzo dużo czytam i kocham książki, więc tutaj też można się spodziewać krótkich streszczeń i ciekawych pozycji.
Kosmetyki też będą się pojawiały i będę kontynuowała (jak na razie) pudełko My Little Box. Ulubieńcy i inspiracje – jeszcze nie wiem, czy nie połączę to w jeden temat. Na pewno kilka rzeczy wyjdzie na bieżąco, czyli może pojawią się tematy o których teraz nie myślę, a będę uważała, że warto się tym podzielić. Mogą to być też jakieś przemyślenia, czy rady odnośnie nauki języków obcych, czy social mediów. Nie chcę się ograniczać, ale chcę pokazać jak najwięcej i móc pisać o czym chcę.
Często jest tak, że stawiamy sobie granice, bo coś nie pasuje do danego schematu, albo zwyczajnie nie wypada. Ja uważam, że warto od czasu do czasu trochę się wychylić i się pokazać z innej strony. Jedyną jaką mam nadzieję to taką, że będziecie zadowoleni różnorodnością.

Pozdrawiam Was serdecznie i zapraszam na nowe i nie nowe posty.

 

[Eng]

In next post, I invite you to see something new yet not entirely.

 

Some time ago you could find Lifestyle posts on this blog but the blog has changed and I focused only around Style.
I must admit that it was much easier to stick only to magazine reviews but in the beginning of the month as I was ill lying in bed I started to think that I need to make changes. I was wondering what could I possibly change. I like to write (mainly for myself) but also for you guys, something that you can find interest in. I can tell by the statistics and comments that you like my reviews of Vogue or Harper’s Bazaar. Often you write that you’ve never come across such posts and that it’s a really great idea but I also do know that you like classic posts about travels, cosmetics, news or inspirations. All that was there but I kind of got rid of it.
Back then I thought that it will be too much for you guys – that you may think that you can find everything which usually comes with nothing but that’s not true! I’ve narrowed my field of work to fashion magazines only while I had so much great ideas to share in the back of my head. Believe it or not every cloud has a silver lining!
Writing posts about so many foreign magazines I’ve manage to learn so much about them. I’ve made a selection and made choice that I will only write about those which are worth buying.
You’ve asked me on many occasions which magazines to read, which are worth attention and which are good to source knowledge or learn something interesting. I will make a post about it and briefly summarise the magazines.

 

POSTS TO COME

After a long contemplation I figured out that it will be something that really interests me – only joking I knew it straight away! I love travels and that’s why I travel a lot. It’s not the whole world but definitely charismatic places that are worth sharing with you so perhaps you’ll get inspired by this place and go visit it. I read a lot and I do love books <3 so you can find here some brief stories of books I am reading and some recommendations. Cosmetics – yes, you will find posts about it and I will continue (for now) posts about the My Little Box. Favourites and Inspirations ? I don’t know yet but I may just fuse these two. Some things will get change as we go as I may come up with some new topic ideas.
It can be anything from life thought to clues on how to learn a new language or social media tips. I don’t want to limit myself, I want to show you as much as I can and write as much as I can.
Often, we limit ourselves because something is out of our field or simply we feel like it’s just something we shouldn’t write about.
I strongly believe that once in a while we need to drop our chain and show our other side. I can only hope you’ll like those changes.

Thanks for reading and see you next time!