BLOGOWE WSKAZÓWKI: ORGANIZACJA MOJEGO BLOGA

DSC_0102

Hej!

W dzisiejszym pocie przedstawić Wam kilka wskazówek jak utrzymać systematyczność i porządek na blogu. Jest to bardzo ważne kiedy chcecie, żeby czytelnicy byli przygotowani kiedy i co mogą przeczytać na waszym blogu oraz wy utrzymacie rutynę publikowania postów. Uważam, ze ustalone dni na publikacje postów są najlepszym rozwiązaniem dla blogera i czytelników. Ja już od jakiegoś czasu publikuje posty w sobotę i niedziele (u mnie sprawdza się to najlepiej i moi czytelnicy tez chwalą to, ze w dni wolne od pracy relaksują się przy czytaniu różnych blogów m.in mojego).
Poniżej przeczytacie, jakie rzeczy ja potrzebuje do tego, aby zachować porządek na blogu.

DSC_0107

Ja do mojej organizacji potrzebuję cztery rzeczy:

* Kalendarz roczny, w którym zapisuje wszystko to, co musze zrobic w ciagu tygodnia na blogu oraz to, co jest poza blogiem,
* Kalendarz bloga – jest to zeszyt w którym zapisuje każdy post, żeby mieć wgląd poza internetem. Zapisuje tam temat posta, datę publikacji, ilość zdjęć oraz co jest zawarte w tekście,
* Zeszyt do szkicu posta. Zapisuje tam najważniejsze punkty tego, co mam zawrzeć w poście,
* Planner na cały miesiąc, który pobieram z bloga Design Your Life. Co miesiąc jest dostępny do pobrania i wydrukowania.

DSC_0108

Patrząc na cały miesiąc, skupiam się na plannerze w którym zapisuje tylko posty jakie będą danego miesiąca. Zapisuje tematy i ustalam w którą sobotę lub niedziele będzie publikacja. Dlatego miesiąc na przód wiem, co będzie na moim blogu. Następnie skupiam się na dniu, w którym będę te posty pisała i robiła zdjęcia – ta kwestia jest bardzo ważna w moim przypadku, gdzie pracuje i mam dwie szkoły. Nikt z nas chyba nie lubi robić wszystkiego jednego dnia, bo nawet nam czasu nie starczy. Kiedy przychodzi czas do nauki i skupieniu się nad tekstem na posta – to jest to za dużo! Dlatego wiec trzeba sobie zostawić jeden dzień na przygotowanie postów. Może być to stały dzień, albo ruchomy. W zależności od tego ile mamy rzeczy do zrobienia w ciągu tygodnia.

DSC_0109

To jest tyle co ja robię, aby utrzymać systematyczność w blogowaniu. Oczywiście zdarzają się takie weekendy kiedy nie mogę opublikować postów danego weekendu na przykład z powodów technicznych lub wyjazdu na dłuższe wakacje i nie miałam tego jednego dnia wolnego, żeby poświecić czas na pisanie i robienie zdjęć (każdy jest w stanie to zrozumieć).

Życzę Wam słonecznej soboty prosto z Londynu, buziaki, papa !