5 Questions with Makes It Simple Blog

Makes It Simple jest to minimalizm, moda oraz styl podróżowania. Autorką bloga jest Monika mieszkająca w Londynie od 10 lat i jest studentką na kierunku Zarządzania i Marketingu.
Jest niesamowicie inspirującą osobą, którą jako pierwszą zaprosiłam do tego wywiadu. Uważam, że ma dużo do powiedzenia odnośnie mediów społecznościowych oraz prowadzenia bloga, a przy okazji możecie ją bliżej poznać.

Zapraszam Was serdecznie!

 

Jak wygląda Twoja praca nad blogiem oraz Instagramem? Radzisz sobie sama czy z pomocą?

 

Praca nad blogiem zarówno jak i Instagramem, to dwie różne rzeczy. Każda z nich wymaga odpowiedniego zaangażowania, kreatywności i wizji, która przedstawi jakąś historie i spójny obraz. Przygotowywanie jednego wpisu, który publikuję na blogu zajmuje naprawdę sporo czasu w porównaniu do publikacji na Instagramie. To ostatnie jest z pewnością łatwym i szybkim narzędziem do opowiadania codziennej historii, czy to w formie fotografii czy szybkich filmików z Insta Stories. Wpisy na blogu to bardziej złożona historia, która wymaga odpowiedniych zdjęć (ja z reguły staram się dodawać między 9 a 12 zdjęć pod każdym wpisem), odpowiedni tekst, linki do produktów. Mimo ogromu pracy, który składa się na przygotowanie każdej publikacji, wszystkie rzeczy za wyjątkiem zdjęć, na których jestem, robię sama. Pozostałe zdjęcia również wykonuję osobiście. W związku z tym do moich obowiązków należy; kontakt z reklamodawcami, harmonogram wpisów oraz publikacji na Instagramie, tworzenie treści w tym pisanie tekstów oraz przygotowanie/edytowanie zdjęć, publikacje i promocje danych wpisów w mediach społecznościowych a na Instagramie odpisywanie na komentarze i wiadomości od moich czytelników.

 

Bardzo często słyszy się, że prowadzenie bloga jest bardzo pracochłonne i czasochłonne, co Ty o tym uważasz?

 

W pełni się z tym zgadzam. Tak jak powiedziałam powyżej, publikacje, które widoczne są na blogu wymagają ogromnego zaangażowania. Przygotowanie zdjęć oraz napisanie artykułu nie zajmuje 5 minut. Najłatwiejsze wpisy to te ze stylizacjami. W tym przypadku artykuł towarzyszący to krótka historia związana z jakimś wydarzeniem, które miało wpływ na ten ubiór, albo historia jego powstania tak jak w przypadku „małej czarnej” czy pasiastych bluzek. Najdłuższe do przygotowania są wpisy o urodzie, czyli np. te o pielęgnacji skóry, wpisy podróżnicze z poradami, recenzje książek, wpisy kulturowe i wszystkie te, w których jest dużo do opowiedzenia. Przy tego rodzaju wpisach często pomaga mi moja mama, która czyta gotowy artykuł w celu korekty ewentualnych błędów.

 

Jakie Twoim zdaniem są trzy najważniejsze cechy prowadzenia Instagrama tak, aby zwykły odbiorca stał się Twoim czytelnikiem?

 

Autentyczność, kreatywność i zaangażowanie. Odbiorcy chętnie obserwują ludzi, którzy są po prostu sobą, nie udają kogoś innego. Kreatywność przejawia się w stronie wizualnej naszego profilu, czyli jakie zdjęcia dodajemy, jak wygląda nasza ściana – czy jest spójna i przedstawia jakąś historie. Zaangażowanie to ostatnia, ale równie ważna cecha. Kryje się pod tym nasz kontakt z odbiorcami, czy odpowiadamy na komentarze, wiadomości, czy staramy się nawiązać relację z czytelnikami czy tylko zebrać „lajki”. Myślę, że te trzy cechy są najważniejsze przy prowadzeniu konta na Instagramie.

 

Londyn jest przeogromnym miastem inspiracji. Znajdziemy tam m.in instagramowe restauracje i kawiarnie. Czy zdjęcia z Londynem w tle mają wpływ na pozytywny odbiór w mediach społecznościowych?

 

Tak, to prawda. Mam to szczęście, że mieszkam w Londynie i mogę korzystać ze wszystkich uroków mieszkania w tak dużej i popularnej metropolii. Na każdym rogu znajdziemy coś „instagramowego” co można wykorzystać do tworzenia ciekawych zdjęć, ale i również jako inspiracje. Po trzech latach prowadzenia bloga, śmiało mogę stwierdzić, że tak, Londyn ma pozytywny wpływ na to jak odbierają moje zdjęcia inni. Muszę jednak stwierdzić, że nie tylko Londyn! Zdjęcia, które cieszą się największą popularnością to te, które są wykonane w fajnych miejscach. Zdjęcia z Morskiego Oka w Zakopanem są jednymi z najpopularniejszych na moim Instagramie oraz blogu, widoki jeziora Żywieckiego, pocztówki z wakacji itp. Ludzie lubią oglądać ciekawe miejsca, ale nie oznacza to, że trzeba mieszkać w metropolii takiej jak Londyn. Czasami najpopularniejsze zdjęcia powstaną na łące pełnej kwiatów.. 🙂

 

Jak uważasz, co czytelnicy cenią w Tobie najbardziej? oraz jakie mogłabyś dać wskazówki innym blogerom i influencerom ?

 

Myślę, że właśnie tą moją autentyczność. Nie staram się na siłę być kimś innym, przebierać się do zdjęć, czy publikować treści, które nie są zgodne z moimi codziennymi wyborami czy zainteresowaniami. Lubię swoje życie takim jakim jest i właśnie to staram się pokazywać czytelnikom. Nie twierdzę, że teraz wszyscy mają pokazywać jak czerpią przyjemności z codziennych rytuałów. Jakąkolwiek wizję mamy na siebie, powinniśmy pozostać jej wierni. W końcu najważniejsze, aby czytelnik wchodząc na naszego bloga czy Instagrama, mógł od razu stwierdzić jaką tematykę na nim zastanie. Myślę, że na początek, to wystarczy.. 🙂

1 thought on “5 Questions with Makes It Simple Blog

  1. Ogromnie cenne wskazówki od autorki odpowiedzi! Autentyczność to coś bez czego nic nie da się zbudować. Nawet bloga, czy konta na IG. Do tego kreatywność, o którą teraz coraz trudniej – ważne, by coś opowiadało historię m, a nie było kopią. Pięknie ujęte. Nie mogę wyjść z podziwu, że organzujesz takie extra wywiady. Czekam na więcej. I wybacz, za chaos 🙂 !

Komentarze są wyłączone.