Plans for 2018

Plans for 2018

 

 

Cele na 2018

wziąć udział w minimum jednym szkoleniu
dużo zwiedzać
rozwinąć bloga
zdrowo jeść oraz dużo ćwiczyć
nauka języka hiszpańskiego
więcej wychodzić z domu i robić zdjęcia w okolicy

 

Tak, to są moje cele na ten rok. Niby nic wielkiego, niby takie proste, a jednak pracochłonne i to jest najważniejsze. Czy wiecie, że droga którą musimy pokonać jest najważniejsza, a nie to, czy osiągniemy cel?. Wiesz, że mówiąc „nie muszę mieć celu, żeby coś osiągnąć” osiągasz mniej?

W życiu chodzi o to, aby mieć cel i do niego dążyć. Czy nam się to uda to już inna historia ale droga którą pokonujemy, może nas naprowadzić na zupełnie inny cel o jakim wcześniej nie śniliśmy. Tak samo TA DROGA uczy mnóstwa rzeczy z czego nawet sobie nie zdajemy sprawy, dlatego chciałabym Wam w tym roku życzyć, żebyście mieli cel i do niego dążyli!

 

Szkolenie

W tym roku chciałabym pojechać do Polski na chociaż jedno szkolenie z rozwoju osobistego, z marki online, albo coś związanego z blogiem. Jest już coś co planuję, ale to wszystko zależy jak to pogodzę logistycznie. Mam nadzieję, że się uda. Jak już będę wiedziała na 100%, że jadę, to na pewno dam Wam znać.

 

Zwiedzanie

Mało nie zwiedzam, aczkolwiek chciałabym więcej i więcej. Jest to mój cel. Planując wiele rzeczy w roku, możemy czegoś zapomnieć, albo przekładać zamiar z miesiąca na miesiąc i okaże się, że nigdzie nie pojedziemy. Dlatego, warto zaplanować wyjazdy już na początku roku i w miarę możliwości finansowych rezerwować wypady od razu!
W ubiegłym roku odwiedziłam Londyn, Barcelonę, Szczecin, Gdańsk oraz Antwerpię. W tym roku zapowiadają się naprawdę bardzo interesujące wyjazdy, więc bądźcie cierpliwi, a na pewno się dowiecie. Ale jestem tajemnicza, co? 😀

 

Blog

Tak, w tym roku mam namiar jeszcze bardziej przyłożyć się do blogowania i nie chodzi tutaj o częstotliwość pisania, czy kategorie postów. Ten blog już liczy trzy osoby, czyli ja i jeszcze dwie inne, które pomogą mi na blogu z różnymi kwestiami, czy to wyglądu, tłumaczeń czy wykonaniem zdjęć. Mam nadzieję, że będziecie tu często zaglądać.

 

Zdrowe jedzenie i ćwiczenia

Stoi za tym siłownia, ruch na świeżym powietrzu i zdrowe odżywianie się. Nie spodziewajcie się, że chcę zostać drugą Lewandowską czy Chodakowską, nie, nie, nie. Jeżeli chodzi o siłownie, to z tym będzie najtrudniej, bo nie jest to do końca dla mnie, ale muszę się przełamać. Moim grzechem jest to, że mało spędzam czasu na dworze, muszę częściej wychodzić i przy okazji robić dużo zdjęć.

Dzięki temu będę miała materiały na Weekly Posts.

 

Hiszpański

Sama się uczyłam jakiś czas temu i poszedł on w odstawkę. Bardzo tego żałuję, dlatego w tym roku będę miała okazję do niego wrócić i nadrobić zaległości!

 

Zdjęcia w okolicy

Mam zamiar częściej brać aparat na spacery i łapać chwilę, a przy okazji publikować je w Weekly post, żebyście mogli zobaczyć, co się u mnie działo w tygodniu i gdzie byłam.

 

 

Eng.

Take part in minimum one course

Do a lot of sight seeing

Develop my blog

Eat healthy and exercise

Learn spanish

Go out more and take more pictures of area I live in

 

Yes, these are my goals for this year. You could say it’s not a lot, that it’s simple yet it’s really intensive. Do you know that the journey we need to go through is more important than achieving the goal itself? I’m sure you know by saying -I don’t need a goal in life to achieve in it- you won’t achieve a lot.

Life is about having a goal and pursuit of it of course. Whether we can achieve it – that’s a different story but the journey itself can lead us to a totally new place/goal that we were not aware of before. The very same journey teaches us many, many new things therefore I’d like to wish you all to have your own goals and all the strength and devotion to pursuit them.

 

Courses/Training

This year I’d like to go to Poland for at least one course from personal development related to blogging. There is something I am planning but it all depends whether I will be able to organise it logistically. I hope I’ll make it. Once I know for sure, I will inform you straight away!

 

Sightseeing

I do a lot of sightseeing but I want to do more and more – that’s my main goal. When we plan a lot of city breaks in one year, often we can forget about something or move the trip from one month to another from various reasons and we end up not going there at all. That’s why it’s a good thing to plan your trips in the beginning of the year and as much as your finances will allow for it – book your trips in advance – even for a year!

Last year I’ve visit London, Barcelona, Szczecin(Stetin), Gdansk(Danzig) and Antwerp. This year I plan to have a few interesting trips so be patient and soon you’ll get to know everything!

 

Blog

Yes, this year I plan to blog more and it’s not about amount of posts or post categories. My blog is run by 3 people already. Me and two other who help me with website layout, translation or pictures/content. I hope you’ll visit my blog even more often.

Healthy Food and Exercise

Gym, outdoor movement and healthy food. Don’t ecpect I’ll become next Lewandowska or Chodakowska – no,no,no. When it comes to the gym – this will be the hardest part as it’s simply not my cup of tea but I must try! My sin is that I don’t go outdoors a lot so I need to start doing it more often and on the bright site doing that I’ll have loads of opportunities to take pictures outdoors and use them in my Weekly Posts.

 

 

Spannish

Sometime ago I’ve tried to learn spannish by myself but I kind of gave up?. which I regret now, therefore this year I have a great opportunity to get back to it and catch up!

Outdoor pictures

I intend to take my camera more often for my walks and simply catch moments with it and then publish them on my Weekly Posts so you can see what I was up to every week.